Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 551), 2014-10-31
Mastersi popłynęli po medale

KONSTANCIN-JEZIORNA Już po raz siódmy na pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji przy ul. Gąsiorowskiego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Konstancina w Pływaniu Masters. Zawody w ramach cyklu Pucharu Polski zorganizowano w weekend, 18 i 19 października

Impreza co roku przyciąga coraz więcej uczestników nie tylko z całej Polski, lecz także z zagranicy. W tym roku w zawodach wzięli udział m.in. pływacy z Rosji i Litwy. W sumie na pływalni rywalizowało 252 uczestników z 57 klubów. Gospodarzy Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” reprezentowali Paweł Obiedziński, Rafał Juchno, Aleksandra i Krzysztof Golon, którzy zdobyli w sumie aż pięć medali.
Podczas dwudniowych zawodów rozegrano 24 konkurencje indywidualne, po 12 dla kobiet i dla mężczyzn. Uczestnicy ścigali się na dystansach od 50 do 400 m. Zwycięzcom poszczególnych kategorii uroczyście wręczono prawie 700 medali i dyplomów. Najwięcej krążków zdobyli zawodnicy Warsaw Masters Team (75). Nieco mniej medali zawisło na szyjach pływaków z Klubu Takas z Litwy (39) i Aquasfera Olsztyn (33). Wielu medalistów konstancińskich mistrzostw nie jest zrzeszonych w klubach. W każdej konkurencji wyłoniono sześć najbardziej wartościowych wyników (wg. tabel wielobojowych) i rozdano cenne nagrody dzięki licznym sponsorom, którzy chętnie wspierają zawody. Mistrzostwom towarzyszyła również impreza integracyjna, która odbyła się w Kołomyji.
Ruch Pływanie Masters Polska to prężnie działająca organizacja, która zrzesza pływaków amatorów i koordynuje zawody, organizowane na terenie całej Polski. - Uczestnikami są ludzie, którzy przede wszystkim kochają pływać – mówi Aleksandra Golon, trener i sekretarz klubu IKS Konstancin, który organizuje zawody. - Technika pływania nie jest tu tak ważna, jak u wyczynowych pływaków. Sędziowie też zwykle z przymkniętym okiem oceniają występy uczestników, choć zawody rozgrywa się zgodnie z przepisami międzynarodowej federacji pływackiej. Tutaj liczy się udział, rywalizacja w duchu fair play i dobra zabawa. Regularnie rozgrywane imprezy pływackie motywują uczestników do systematycznych treningów (zwykle 2-3 razy w tygodniu), a spotkania sprawiają, że pływanie staje się sposobem na aktywne społecznie i fizycznie życie – zachęca Aleksandra Golon.
Oczywiście wśród uczestników imprezy są także byli wyczynowi zawodnicy, którym po zakończeniu kariery brakuje adrenaliny związanej z rywalizacją i treningów pływackich. Jednak największa grupa zawodników to amatorzy - kobiety i mężczyźni w przedziale wiekowym 40-55 lat, choć startuje także wielu znacznie młodszych (od 25 lat) i starszych pływaków. Spośród zawodników startujących w Konstancinie najstarszy jest 84-letni Lucjan Prządo, któremu kondycji z pewnością mógłby pozazdrościć niejeden 20-latek.
Organizatorem imprezy jest Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” który prowadzi z sukcesami zajęcia treningowe dla dzieci i młodzieży w pływaniu oraz zajęcia koszykówki na wózkach dla młodzieży i dorosłych. Zrzesza ponad 60 sportowców, trenujących pod okiem profesjonalistów. Zawody sfinansowane były m.in. dzięki wsparciu starostwa powiatowego i konstancińskiego urzędu miasta oraz licznych sponsorów.

FOTO: Na pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie odbyły się zawody dla pływaków-amatorów z całej Polski i z zagranicy
Grzegorz Traczyk

tagi:    pływanie    CKR    IKS Konstancin    masters    basen

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ubranie zimowe dla psa, co wybrać by było mu ciepło?
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
· Pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową
· Żyjemy tu jak szczury
· Co dalej z etapowaniem 721 bis?
· Międzypokoleniowy rekord Polski
· Gmina będzie oszczędzała na prądzie
· Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!
· W Lesznowoli powstanie nowa parafia!
· Tonący brzytwy się chwyta
· Zielone światło dla ronda w centrum miasta
· Piknik przyciągnął mieszkańców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest