Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 sierpnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 sierpnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 sierpnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 581), 2015-07-03
Muzyczne święto wolontariuszy

PIASECZNO W sobotę, 27 czerwca w parku w Piasecznie odbyła się już czwarta Wolpreza Dobrej Woli. Festiwal ten jest formą podziękowania dla wolontariuszy za całoroczną pracę i zaangażowanie na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym

Tegoroczna impreza w piaseczyńskim parku, którą otworzyła Katarzyna Paprocka z zarządu powiatu piaseczyńskiego, odbyła się tym razem w nieco innym miejscu niż zwykle.
- To był strzał w dziesiątkę – mówi Jacek Zalewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Dobra Wola - Teraz wszyscy będą chcieli ustawiać scenę tam gdzie my.
W trakcie imprezy zaprezentowały się kolejno zespoły Saatus, Ventus i Ostinatia (zespół taneczny), ale prawdziwą furorę zrobił dopiero... pokaz zapaśników z miejscowego klubu UKS „Piątka”. Ten zapomniany dziś nieco klub pragnie przypomnieć, że istnieje, ma ambitne plany rozwoju i wiele do zaoferowania mieszkańcom. Oprócz efektownej prezentacji umiejętności młodych, utalentowanych i mających już pewne sukcesy zawodników, pokaz uświetnił również swoją obecnością Andrzej Malina – prawdziwa legenda nie tylko piaseczyńskiego, ale i polskiego sportu. Pan Andrzej jest, między innymi, złotym medalistą Mistrzostw Świata w Budapeszcie z roku 1986.
Po występie zapaśników zagrała z kolei znana i lubiana przez całe rodziny Arka Noego, dla której był to już trzeci występ w Piasecznie w ostatnich latach. Rozśpiewane dzieci jak zwykle nie zawiodły znakomicie bawiącej się publiczności, przekazując jej mnóstwo pozytywnej energii.
- Na scenę podczas piosenki „Tato” Lizta zaprosił mojego syna Kubę, żeby tańczył z Arką – mówi Jacek Zalewski. - To było bardzo wzruszające i niesamowite.
Po występie zespołu do garderoby zaproszono niepełnosprawne dzieci i robiono sobie wspólne zdjęcia. Następnie przyszła pora na diametralną zmianę klimatu, czyli zespół Hell Device, po którym zagrały jeszcze jeszcze Gorgonzolla, Insomnia, Mimo Woli i Absentia.
Ważnym momentem każdej Wolprezy jest wręczanie Aniołów Dobrej Woli – statuetek nagradzających tych, którzy szczególnie wyróżniają się jako wolontariusze (którymi jesteśmy, co zawsze podkreśla Jacek Zalewski, wszyscy – nawet jeśli jeszcze o tym nie wiemy). W tym roku Anioły Dobrej Woli trafiły do: Leszka Szcześniaka (komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie), Krzysztofa Kosobudzkiego (od wielu lat umożliwiającego upośledzonym dzieciom latanie balonem), Zdzisława Biszewskiego (dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej), Jarosława Konończuka (byłego komendanta policji w Piasecznie), Leszka Karwowskiego (koszykarza udzielającego się głównie przy organizacji Tataspartakiad), Zdzisława Lisa (burmistrza Piaseczna) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (ministra pracy i polityki społecznej).
Zwieńczeniem tegorocznej Wolprezy był zaś występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Luxtorpeda. Oprócz zapewnienia mocnej, rockowej muzyki, Robert „Litza” Friedrich wyczekiwał w trakcie koncertu narodzin swojego wnuka. Wreszcie nadeszła ta wiekopomna chwila i Litza oznajmił wszystkim obecnym, że mały Tymoteusz właśnie pojawił się na świecie, co publiczność uczciła, śpiewając mu gromkie „Sto lat”.
Na zakończenie wyróżniono jeszcze występujące wcześniej zespoły specjalnymi nagrodami. Najważniejszą z nich, czyli Uśmiech Anioła (po raz pierwszy muzyków oceniały osoby z niepełnosprawnością intelektualną) otrzymała Gorgonzolla, Nagrodę Muzyków - Saatus, a nagrodę publiczności – zespół Absentia. Imprezę, w której trakcie odbyła się również zbiórka na rzecz Dobrej Woli (zebrano łącznie ponad 3 tysiące złotych) zamknął starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski, zapraszając na kolejną Wolprezę już za rok.
- Jestem pod dużym wrażeniem organizacji i zaangażowania się wszystkich ludzi w przebieg Wolprezy – podsumowuje tegoroczną edycję Jacek Zalewski. - Każdy na swoim miejscu był doskonały, za co serdecznie wszystkim dziękuję.

Grzegorz Tylec

tagi:    Wolpreza    Dobra Wola

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Gratka dla melomanów
· Można podziwiać portret pani wiceburmistrz
· Bitamina pod balonem
· Naiwna sztuka w bibliotece
· Piaseczyńskie święto teatru
· Polsko-ukraińska Noc Kupały
· Offowe i różnorodne atrakcje
· Trzy huczne Dni Józefosławia
· Odpust parafialny z Leszczami
· Wersety Masnawi
· Ciekawa wystawa w Hugonówce
· Warsaw String Ensemble otworzył festiwal
· Wielkanocna wystawa
· Zakochana w dźwiękach
· Zasłużona artystka
· Sześćdziesiąt lat pisania
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Nocowanki, czyli nocą w bibliotece
· Bogusław Morka zaśpiewał kolędy i przebój Franka Sinatry
· Mariusz Szczygieł o „lasce nebeskiej”
· Młodzi plus książki, czyli Festbook
· Festiwal pełen wzruszeń
· Pięknymi głosami o niepodległości
· Oszukane i okaleczone
· Poczuj się jak żołnierz Piłsudskiego
· Twórz historię po swojemu
· Muzyka najwyższych lotów
· Karawana pełna sztuki
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
· Podkowa już dziś otworzy ogrody
· Łobaszewska przyjęta owacjami
· Enej i Fasolki gwiazdami pikniku rodzinnego
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
· Pułaski zaprasza
· Koncert jakich mało
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest