Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 lipca 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 lipca 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 lipca 2022**


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 601), 2015-11-20
Milanówek stawia na turystykę

MILANÓWEK W sali konferencyjnej urzędu miasta w Milanówku odbyła się konferencja, której celem było poinformowanie mieszkańców o postępach w realizacji projektu pt. „Zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Gminy Milanówek poprzez poszerzenie oferty turystycznej”

Konferencję prasową poprzedziła wizja lokalna na terenie amfiteatru przy ul. Fiderkiewicza, która odbyła się pół godziny wcześniej. Ambicją władz jest zagospodarowanie terenu w taki sposób, aby właśnie w tym miejscu stworzyć centrum parkowo-ogrodowe, w którym mieszkańcy miasta mogliby wypoczywać.
W skład projektu terenu przy ul. Fiderkiewicza wchodzą m.in.: siłownia plenerowa, piaskowy fort ze sprzętem do zabaw w piasku, zjeżdżalnie, altana, wiklinowy labirynt, sprzęt do streetworkout, urządzenia młodzieżowe, stoliki szachowe, stoły piknikowe, stoły do tenisa stołowego, tarasy warzywne, kącik zakochanych, pomnik przyrody – zegar słoneczny, staw obsadzony bujną roślinnością oraz ławki wzdłuż ścieżki.
Po wizji lokalnej odbyła się prezentacja postępu realizacji projektu i powstałych produktów turystycznych. Między innymi zaprezentowano projekt dotyczący stworzenia szlaku turystycznego „Spacer po Milanówku – Wille Milanowskie”.
Szlak willowy składa się łącznie z 31 obiektów zabytkowej architektury willowej, w tym m.in. z willi „Perełka” przy ul. Grudowskiej, willi „Romin” przy ul. Królowej Jadwigi czy z willi „Zacisze”, zlokalizowanej przy ul. Słowackiego. Jednym z elementów projektu jest także opracowanie i wydanie 80-stronicowego folderu w języku polskim i angielskim. Folder zatytułowany „Atrakcje turystyczne Milanówka” będzie zawierał m.in. bazę teleadresową ważniejszych punktów usługowych w mieście. Nie zabraknie też informacji na temat historii i tradycji Milanówka. Sporo też będzie można przeczytać o kulturze i sztuce, rozpowszechnionej przez Milanowian, a także o obiektach rekreacyjnych i sportowych oraz o szlakach turystycznych.
Konferencja poświęcona była również prezentacji aplikacji na telefon, czyli mobilnego przewodnika turystyczno-edukacyjnego oraz platformy internetowej „Lokalnego Przewodnika Turystyczno-Historycznego”. Priorytetowym aspektem projektu ma być aplikacja do bezpłatnego pobrania na urządzenia typu smartphone, tablet, iPad, będąca mobilnym przewodnikiem turystycznym. Aplikacja oprócz treści związanych z historią miasta i jego atrakcjami ma zawierać również mapy, opisy zabytków i szlaków turystycznych oraz aktualne wydarzenia oraz bazę gastronomiczną i noclegową.
Piątym elementem projektu jest utworzenie Centrum Informacji Turystycznej. Punkt ten zostanie utworzony w budynku urzędu miasta i wyposażony będzie w niezbędny sprzęt komputerowy i drukarkę.
Po konferencji nastąpiło uroczyste otwarcie Lokalnego Centrum Kompetencji, które ma swoją siedzibę w tym samym budynku w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Sala LCK została wyposażona w szerokopasmowy dostęp do internetu, pięć stanowisk komputerowych, wielofunkcyjną drukarkę 3D, ekran i rzutnik multimedialny oraz aparat fotograficzny. Jest to bezpłatne, lokalne centrum komputerowe, którego celem jest m.in. promocja lokalnych inicjatyw. W ramach tego samego projektu został uruchomiony portal www.mazowszanie.eu.

Daria Głowacka

tagi:    milanówek    turystyka

Komentarze
nick: Gość,     2017-05-08   06:47:16
Jak na razie jest projekt budowy kanalizacji w pozostałych ulicach Milanówka co mnie bardzo ucieszyło. Miejmy nadzieję ,że będą też utwardzone błotniste drogi przypominające raczej tor przeszkód dla samochodów terenowych.

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Nowa lokalizacja kapliczki
· Hala sportowa jak po grudzie
· Ginie coraz więcej samochodów
· Zmiana na stanowisku komendanta straży miejskiej!
· O wodzie i ekologii
· 65 lat Hufca ZHP Piaseczno
· Bardzo obiecujący debiut
· Debata o Ukraińcach w Polsce
· Utonęło dwóch nastolatków
· Jest wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa
· Dni Konstancina przyciągnęły tłumy
· Wyrok surowy, ale sprawiedliwy
· Śmierć motocyklisty
· Dzień Strażaka
· Wolpreza w rytmie rapu
· Dziś wyrok w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest