Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 września 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 września 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 września 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 730), 2018-08-24
Publiczność tu rządzi, czyli 321 Impro!

KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższą sobotę i niedzielę Konstancin-Jeziorna stanie się Alternatywnym Uzdrowiskiem Kulturalnym za sprawą pełnego gwiazd festiwalu improwizacji teatralnych 321 Impro

Podczas imprezy teatralno-kabaretowej w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15), to publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. – To już ósma edycja festiwalu. Zaczęłam myśleć i oglądać tę ósemkę z każdej strony. Najbardziej podobała mi się w pozycji leżącej – mówi z uśmiechem Katarzyna Michalska, dyrektor artystyczna festiwalu. – Znak nieskończoności to klucz do tej edycji festiwalu. Nieskończoność czasoprzestrzeni, pomysłów, inspiracji, bezkres wszechświata i nieograniczona wyobraźnia oraz nieprzewidywalność tego, co wydarzy się na scenie – dodaje dyrektor 321 Impro. Hasłem tegorocznej edycji jest więc „Powrót do przyszłości”.

Ogrom pozytywnego myślenia
25 i 26 sierpnia na scenie zobaczymy gwiazdy impro, jak i młodych, utalentowanych artystów. Niczym bohaterowie hitowego filmu Roberta Zemeckisa „Powrót do przyszłości” aktorzy, a wraz z nimi widzowie, będą przemieszczać się wehikułem po wielu stylach i epokach. Podczas niepowtarzalnej podróży dojdzie do spotkania z Szekspirem, wypijemy kawusię w przedwojennej kawiarence, weźmiemy udział w szalonej imprezie z lat 80., a może poznamy także przyszłość. Biletem do niej jest bowiem ogrom pozytywnego myślenia, które niesie impro.
Na festiwalu (w sobotę oraz niedzielę o godz. 17). wystąpią grupy: Afront z Warszawy, Damy na Pany, BCA FLASH – młodzi panowie, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w Konstancinie, Oranżada na miejscu, a także Comedy Impro Banda z Warszawy, Paptak z Wrocławia oraz Disco Girls z Bydgoszczy, które w sobotni wieczór zabiorą publiczność na improwizowaną dyskotekę z lat 80 (godz. 22, altana przy Hugonówce). Będzie też tradycyjnie Mecz Impro (sobota, godz. 20.30). Tym razem w ringu do scenicznych improwizowanych zmagań staną Teatr AB OVO i Łowcy.B, czyli zawodnicy wagi ciężkiej w dedykowanych sobie scenicznych wyzwaniach. Ab Ovo to zespół scenicznych indywidualności, prekursorzy festiwalu, mający na swoim koncie wiele zwycięskich pojedynków, prawie wszystkie przez nokaut... umierającej ze śmiechu publiczności. W drugim narożniku staną Łowcy.B, którzy, jak sami przyznają, uwielbiają taplać się w absurdzie i grotesce. Ich znakiem rozpoznawczym są dziergane na drutach sweterki.

Kryją się za talentem
Tradycyjnie festiwal zamknie niedzielne muzyczne show (o godz. 20.30), w którym publiczność zdecydujecie co, jak i o czym zaśpiewają artyści. A na scenie wystąpią prawdziwe gwiazdy. Joanna Kołaczkowska (niezwykle charyzmatyczna aktorka kabaretu Hrabi). Obok niej ulubieniec narodowy Kacper Kuszewski - aktor teatralny, filmowy, dubbingowy i serialowy oraz wokalista i tancerz. Nie zabraknie też doskonałej aktorki i wokalistki Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej. Jej wizerunkowa delikatność, elegancja i opanowanie łączy się z kreatywnością, luzem i miłością do muzyki.
Artyści, którzy wystąpią na scenie reprezentują różne style, ale łączy ich improwizacja teatralna na najwyższym poziomie. – „Publiczność rządzi” to hasło, które w 100 proc. oddaje to, czym jest improwizacja teatralna. Aktorzy, bez scenariusza, muszą sprostać scenicznym wyzwaniom, kryjąc się tylko za własnym talentem – zachęca Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury.
Siłą impro jest apolityczność, sceniczna elegancja i kulturalny język. Widownia festiwalu jest wielopokoleniowa, bawi się na nim każdy, kto ceni i rozumie inteligentny, często absurdalny humor. Bilety do kupienia na www.konstancinskidomkultury.pl, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl. Więcej informacji na www.321impro.pl. Imprezę polecają Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.
PC


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Dołowanie w pięknych okolicznościach przyrody
· Piaseczyńskie opowieści
· Powstańcze losy dzieci
· Maluje na piórkach
· Utalentowana Kalina
· Kwiaty, wystawy i koncert na Święto Wojska Polskiego
· Operetka na wynos
· Malowanie przy dźwiękach
· Wybrane prace Marty Konicki
· Patriotyczny wieczór w Domu Kultury
· Skiba na ostro w Józefosławiu
· Już w weekend Jazz Zdrój Festiwal
· Bajkowe Piaseczno
· Wystartowała Muzyka na Skwerach
· Wystawa i konkurs w Zalesiu Górnym
· Pierwszy taki piknik
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Nocowanki, czyli nocą w bibliotece
· Bogusław Morka zaśpiewał kolędy i przebój Franka Sinatry
· Mariusz Szczygieł o „lasce nebeskiej”
· Młodzi plus książki, czyli Festbook
· Festiwal pełen wzruszeń
· Pięknymi głosami o niepodległości
· Oszukane i okaleczone
· Poczuj się jak żołnierz Piłsudskiego
· Twórz historię po swojemu
· Muzyka najwyższych lotów
· Karawana pełna sztuki
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
· Podkowa już dziś otworzy ogrody
· Łobaszewska przyjęta owacjami
· Enej i Fasolki gwiazdami pikniku rodzinnego
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
· Pułaski zaprasza
· Koncert jakich mało
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest