Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lutego 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lutego 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lutego 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 734), 2018-09-21
Od poniedziałku 710, 724 i 742 pojadą na Kabaty

KONSTANCIN-JEZIORNA/PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Nadchodzi długo zapowiadany dzień rewolucji dla pasażerów dojeżdżających do stolicy liniami ZTM z Piaseczna i Góry Kalwarii przez Konstancin-Jeziornę. Mieszkańcy tego ostatniego miasta zyskają nową linię - 251

O tym, że linie startujące przy Szkolnej w Piasecznie oraz z rynku w Górze Kalwarii, a przejeżdżające przez Konstancin-Jeziornę dotrą do najbliższej stacji metra, mówiło się już od roku. Wówczas stało się jasne, że w końcu dojdzie do otwarcia ul. Korbońskiego (dawniej Nowokabackiej) oraz Rosnowskiego, łączących Wilanów z Ursynowem. W 2017 roku Zarząd Transportu Miejskiego obok ursynowskiego marketu przy alei Komisji Edukacji Narodowej wybudował dodatkowe przystanki. Jednak - jak tłumaczył ZTM - zmianom tras linii na przeszkodzie stanęło wstrzymanie przez wojewodę prac na ul. Rosoła i Relaksowej na Ursynowie. Spór trwa do tej pory i nie wiadomo, kiedy przebudowa ulic zostanie ukończona. Teraz okazało się jednak, że autobusy na Kabaty - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - spokojnie przejadą.

Kierunek – osiedle Kabaty
Główne linie, które dotychczas od południa dojeżdżały do Metra Wilanowska, teraz dotrą do najbliższej stacji metra – Kabaty. Linia 710 pojedzie z przystanku Szkolna w Piasecznie następującą trasą: Chylice – Długa – Chylicka – Prusa – Stocer – Piłsudskiego – Wojska Polskiego – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – osiedle Kabaty. W szczycie ma kursować co 10-20 minut, poza szczytem co 20 min, a w weekendy co 20-40 min. Linia 724 również pojedzie krótszą i zmienioną trasą: Piaseczno, ul. Szkolna – Wschodnia – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – osiedle Kabaty. Te autobusy pojawią się na przystanku co godzinę, a w weekendy co 2 godziny. Do pierwszej stacji metra od poniedziałku dojadą też autobusy linii 742, która wyrusza z rynku w Górze Kalwarii i docierała do tej pory na Wilanów. One również z ul. Drewny (czyli szosy nr 724) skręcą w ul. Korbońskiego i dotrą do Kabat.
Wraz ze zmianą tras 710, 724 i 742 wysiadający dotychczas w Wilanowie czy bliżej metra Wilanowska mogliby być niezadowoleni. Dlatego ZTM uruchomi w poniedziałek także nową linię 339 dla tych, którzy będą chcieli dogodnie się przesiąść. Trasa tych autobusów, kursujących co 40 minut będzie wyglądać następująco: Metro Wilanowska – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – osiedle Kabaty. Będzie kursować co 40 minut, w dni robocze.

Dwie nowe linie
ZTM wiosną zapowiadał, że linia 139, którą z Metra Wilanowska można dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie będzie po rewolucji raz dojeżdżać do ogrodu (z pętlą przy ul. Prawdziwka), a raz na Grapę (do ul. Wilanowskiej 1 w Konstancinie-Jeziornie). – Nie zgodziłem się na takie rozwiązanie i wymusiłem utworzenie nowej linii, która połączy centrum Konstancina z Metrem Wilanowska. A linia 139 będzie kursowała jak dotychczas – mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny.
– Zależało mi również, aby nowa linia 251 połączyła największe osiedla w mieście – dodaje. Linia 251 będzie startowała przy Starej Papierni (przystanek na ul. Wojska Polskiego) i kursowała na trasie: Mirków – ul. Bielawska – Jeziorna – Klarysew – Powsin – ul. Przyczółkowa – Wilanów – al. Wilanowska – Metro Wilanowska. Co ważne – wszystkie linie ZTM obsługujące gminę Konstancin-Jeziorna i L-ki spotkają się na przystanku ,,Polna” w Jeziornie. Tu zatem można będzie się dowolnie przesiadać.
Piotr Chmielewski


Komentarze
nick: krzycho,     2018-09-23   20:22:57
Niech Pan Burmistrz się tak nie chwali, bo niczego nie wymusił. Linia 139 będzie teraz kursować rzadziej niż przed zmianą, szczególnie w godzinach szczytu. A więc nie będzie kursowała jak dotychczas, można to sprawdzić w rozkładach jazdy. Natomiast nowa linia 251 będzie miała tylko inny numer, ale będzie tak jak chciał ZTM czyli co drugi kurs 139 z Metra Wilanowska będzie miał oznaczenie 251.

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Dofinansowanie na zakup szkolnego autobusu
· W niedzielę zagra WOŚP!
· Coraz głośniej nad głowami
· Strażacy otrzymali sprzęt za ponad 1 mln zł
· Gwiazda opowie o ekologii
· Coraz bliżej remontu dwóch fatalnych dróg
· Otoczenie dworu w Brześcach jest jednak zabytkiem
· Pierwsze takie rolkowisko
· 9-krotne podwyżki cen ciepła
· Arche pobuduje hotel na terenie dawnej fabryki papieru
· Muszą płacić jak za garaż, chociaż go nie mają
· Uwaga na śliskie oznaczenia
· Powstała nowa droga. Jest tylko jedno „ale”
· Zbliża się przebudowa ważnej drogi
· Bezpłatna pomoc prawna
· Kolejne mistrzostwo Oliwii
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· UWAGA AWARIA! Dziś nie zarejestrujesz auta!
· Śmiała wizja przebudowy alei Krakowskiej
· Miasto stawia na energię termalną
· Ewakuowali mieszkańców z płonącego domu
· Huczne otwarcie obwodnicy. Padnie rekord Polski?
· Pracowity rok dla strażaków
· Szkoła Podstawowa nr 3 wkrótce zmieni swoje oblicze
· Gigantyczny awans LO w Milanówku
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
Wydanie:
OTWOCKIE
· Kompan od kieliszka ukradł mu mercedesa
· Zamknięty most, objazdy!
· Kolejne ulice z oświetleniem LED-owym
· Kradł i myślał, że jest bezkarny
· Amfetamina w Karczewie
· Ruszyły miejskie inwestycje
· Był zbyt pijany, aby dmuchać w alkomat
· 200 lat dla Pani Heleny!
· Hakerzy zaatakowali przychodnię
· Tragedia na torach
· Zatrzymano internetowego oszusta
· Ranking Perspektyw. Gigantyczny awans LO w Milanówku
· 96. urodziny ps. „Ali Rawicz” łączniczki z Powstania Warszawskiego
· Ulica w centrum Otwocka zyska nową nawierzchnię
· Bił i kopał póki nie dostał pieniędzy
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest