Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 735), 2018-09-28
Otwarto scenę dla lokalnych muzyków

PIASECZNO W parku w Józefosławiu gościła druga edycja Muzycznego Hyde Parku. Gwiazdą tegorocznego festiwalu był Tomasz Lipiński

Uczestnikom imprezy dopisała piękna pogoda, która sprawiła, że wydarzenie przekształciło się niemalże w muzyczny piknik. Na miejscu można było bowiem nie tylko posłuchać kolejnych wykonawców, ale i rozłożyć koc (bądź skorzystać z leżaków udostępnionych przez organizatorów z Centrum Kultury), kupić coś do jedzenia i... korzystać w pełni z końcówki lata.
Artyści zaprezentowali w Józefosławiu dość zróżnicowany poziom i odmienną stylistkę muzyczną. Afekt, młody zespół z Piaseczna, postawiał na śpiewanego po polsku rocka, a warszawski Kiep w ciekawy sposób łączył ze sobą rap-rock, punk i rock alternatywny. Nie zabrakło również tego dnia i projektów jednoosobowych. Hollow Mountain, czyli na co dzień Tomasz Korczak, zaserwował sporą dawkę muzyki elektronicznej w stylu sythwave/dark minimal, a Michał Kisielewski po raz kolejny przedstawił swoją pozytywną odmianę rapu znanej jako Kolorofonia. Bardzo ciekawie wypadł natomiast zespół Marukyan - polskie trio, które zostało utworzone na początku 2016. Muzycy opierają swoje kompozycje na barwnym wokalu, elektryzującym basie i beatach oraz esencjonalnych brzmieniach instrumentów klawiszowych. W ich twórczości, zarówno coverach, jak i materiale autorskim, bardzo wyraźnie słychać wpływy nowoczesnego solu i r’n’b.
– Nasza nazwa wzięła się od mojego nazwiska – nie kryje Inga Marukyan, wokalistka grupy. – Urodziłam się i mieszkam w Polsce, ale pochodzę z Armenii. Jako zespół poznaliśmy się wszyscy w jednej muzycznej szkole jazzowej. Nagraliśmy EP’kę, na której mamy trzy utwory własne i cover zespołu Sistars. Można nas posłuchać w internecie. Fajnie było przyjechać do Józefosławia i mam nadzieję, że za rok też będzie tu taka impreza.
Największe zainteresowanie wzbudził jednak występ gwiazdy wieczoru – Tomasza Lipińskiego, który jest zresztą mieszkańcem Józefosławia. Lider i współzałożyciel legendarnych zespołów Tilt i Brygada Kryzys nie zawiódł publiczności i w dobrym stylu przypomniał swoje największe przeboje.
Grzegorz Tylec


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Muzyczna Damska Torebka
· Trwa festiwal Maliszewskiego
· Ognista wystawa w piaseczyńskiej bibliotece
· Niecodzienny gość w bibliotece
· Jarmark Kultury Urzecza
· Wehikuł czasu na czerskim zamku
· Weź udział w twórczych warsztatach z sercem!
· Na Tamarę Łempicką przyszły tłumy
· Kobiece Światoprzestrzenie
· Wieczór teatralny z Dariuszem Kordkiem
· Historia piaseczyńskich bibliotek
· Średniej wielkości telewizor do salonu - ile powinien mieć cali?
· Witold K. w Hugonówce
· Wystawa prac Tamary Łempickiej będzie czynna do marca
· Inicjatywa doceniona
· Świąteczna atmosfera zapanowała na kolejce
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Niezwykły konkurs „Obrazy z życiem”
· W Centrum Kultury wystąpi Zazula
· Piękna filia biblioteki
· Nocowanki, czyli nocą w bibliotece
· Bogusław Morka zaśpiewał kolędy i przebój Franka Sinatry
· Mariusz Szczygieł o „lasce nebeskiej”
· Młodzi plus książki, czyli Festbook
· Festiwal pełen wzruszeń
· Pięknymi głosami o niepodległości
· Oszukane i okaleczone
· Poczuj się jak żołnierz Piłsudskiego
· Twórz historię po swojemu
· Muzyka najwyższych lotów
· Karawana pełna sztuki
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
Wydanie:
OTWOCKIE
· Wracają Dni Karczewa, znamy datę!
· „Kolacja dla głupca” Wiązowski Teatr Muzyczny
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest