Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 755), 2019-03-01
Grand Prix wróciło do Piaseczna

TENIS STOŁOWY Po niemal dwumiesięcznej przerwie, na którą wpływ miały ferie zimowe, odbył się kolejny turniej XXI edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Organizatorzy imprezy, której patronuje medialnie Kurier Południowy, poświęcili ten czas na to, aby podczas lutowego turnieju zawodnikom niczego nie zabrakło

Przede wszystkim uczestnicy zawodów mieli kolejną okazję, by na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkać się z jedną z najlepszych zawodniczek tenisa stołowego w Polsce. Tym razem gościem specjalnym zawodów była Paulina Krzysiek, zawodniczka ekstraklasy kobiet oraz dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek.
- Paulina przez niemal okrągłą godzinę grała przy stole zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, którzy mieli ochotę spróbować swoich sił z utytułowaną zawodniczką – mówi Maciej Chojnicki, organizator imprezy z UKS Return Piaseczno. - Poprowadziła też loterię, w której nagrodami były, między innymi, koszulki zespołów z najwyższych klas rozgrywkowych oraz wręczyła nagrody najlepszym zawodnikom w kategoriach dzieci i juniorów. Ponadto do Piaseczna powróciła pizza z restauracji „Zakątek Smaku”, którą uczestnicy mogli się posilić w trakcie trwania zawodów.
W wielu kategoriach po raz kolejny triumfowali liderzy klasyfikacji generalnej. Wśród dzieci po raz szósty z rzędu zwyciężyła Julia Balcerzak, a w juniorach swój szósty triumf odnotował z kolei Kamil Pyszek. Warto podkreślić, że w kategorii dzieci i juniorów wystartowało łącznie aż 31 uczestników, którzy ćwiczą tenis stołowy rekreacyjnie. W Piasecznie mają cenną możliwość rywalizacji między sobą bez udziału rówieśników trenujących profesjonalnie. Wśród dzieci, które posiadają licencję PZTS najlepszy okazał się Adam Smoter, ale na szczególną uwagę zasługuje czwarte miejsce Magdy Zatyki, która do Piaseczna przyjechała aż z Łaskarzewa i jest pierwszą dziewczynką, która awansowała w tej kategorii do półfinału. Pod nieobecność prowadzącego w juniorach-PRO Borysa Massalskiego miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczył Mateusz Burakowski, wyprzedzając klubowych kolegów z UKS Return Piaseczno - Mateusza Prokopka i Kamila Dubiniaka.
Wśród pań wystąpiło tym razem dziewięć zawodniczek, co jest jednym z najlepszych wyników i sprawia, że kategoria ta prezentuje coraz wyższy poziom sportowy. Swój pierwszy złoty medal w Piasecznie wywalczyła Małgorzata Zdunek, pokonując w finale obrończynię tytułu ze stycznia Monikę Borewicz. Kategorię amatorów zdominował Rafał Suszycki, wygrywając kolejne zawody. Walkę nawiązali z nim Sebastian Rzeszotarski oraz Rafał Kłobukowski, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Warto podkreślić, że w kategorii amatorów udział wzięło łącznie 33 uczestników. Rafał Suszycki był bliski wygrania także kategorii Open, jednak po wyrównanym finale musiał ostatecznie uznać wyższość pierwszoligowca z GKTS Wiązowna Michała Murawskiego. Swój drugi brązowy medal wywalczył natomiast Rafał Kłobukowski.
Coraz większym powodzeniem cieszą się w Piasecznie rozgrywki deblowe. Po raz kolejny do zawodów zgłosiło się 16 par złożonych zarówno z dzieci, jak i dorosłych oraz kilka par mieszanych. Trzeci raz złoty medal trafił do pary Adam Kępa/Reinhold Utri, którzy w finale pokonali duet Rzeszotarski/Nartanowicz. Na uwagę zasługuje fakt, że brązowy medal trafił do 11 letnich chłopców z UKS LUPUS Kabaty - Adama Smotera i Alana Cypsa.
Kolejny turniej z cyklu Gran Prix odbędzie się już w najbliższą sobotę (2 marca), a w trakcie jego trwania będzie niepowtarzalna możliwość spotkania się z Piotrem Grudniem, multimedalistą Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu i Pekinu. Kategorie: Dzieci, Juniorzy, Dzieci-PRO (posiadające licencję PZTS), Juniorzy-PRO (posiadający licencję PZTS), Amatorzy - start turnieju o godzinie 10, zgłoszenia do godziny 9.30 oraz Kobiety, Open (amatorzy plus zawodnicy posiadający licencję PZTS), Gry podwójne – start turnieju o godzinie 13, zgłoszenia do godziny 12.30. Turniej współfinansowany jest ze środków gminy Piaseczno.
Grzegorz Tylec

tagi:    tenis stołowy

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Perle zabrakło niewiele
· Poniżej oczekiwań
· Efektowna inauguracja
· Bez awansu i bez spadku
· Zabrakło kropki nad „i”
· Mistrzowska Oliwia
· Wielokrotnie graliśmy razem
· Piaseczno żegna swojego króla
· Pojechali po naukę
· Dobra forma konstancińskiego siatkarza
· Szczypiornistki KS Victoria Piaseczno Mistrzyniami Mazowsza!
· Nieudany finisz Gosirek
· Anonymous z Pucharem Piaseczna
· Coraz szybsza Ola
· Pozostał duży niedosyt
· Derby dla Orła
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest