Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 18 czerwca 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 18 czerwca 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 18 czerwca 2021*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 854), 2021-05-07
Wynik gorszy niż gra

PIŁKA NOŻNA, A KLASA, JEDNOŚĆ ŻABIENIEC – MKS POLONIA WARSZAWA 1:4 Po wyjazdowej wygranej w dobrym stylu ze Świtem Warszawa (5:1) Jedność Żabieniec podejmowała na swoim boisku lidera ligi, który pewnie zmierza po awans do okręgówki

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy już po kilku minutach wyszli na prowadzenie. W 6. minucie Rafał Szewczyk dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i pewnym uderzeniem posłał ją do siatki. Po chwili delikatną przewagę uzyskali jednak miejscowi. Przyniosła ona wymierny efekt w 26. minucie. Ładną, indywidualną akcją prawym skrzydłem popisał się wówczas Mikołaj Lenart, który wyłożył futbolówkę Tomaszowi Jamorskiemu, a ten ostatni, bez chwili wahania, uderzył tuż przy słupku i było 1:1. Sporo emocji wzbudziła następnie sytuacja z 30. minuty. Jamorski był bardzo ostro faulowany w środku pola i wielu obserwatorów meczu twierdziło, że zawodnik Polonii powinien był za to przewinienie otrzymać czerwoną kartkę.
Po zmianie stron znów lepiej zaczęli jednak warszawiacy. Oskar Kania wykończył precyzyjnie wykonany stały fragment gry i było 1:2. Niestety, pomimo dogodnej okazji dla Jedności, tym razem nie udało się wyrównać, a zaraz potem trzeciego gola zdobyli goście za sprawą Mateusza Sieciechowicza. Ten sam zawodnik trafił raz jeszcze w 65. minucie i ustalił wynik spotkania.