Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 856), 2021-05-21
Laura skuteczna po przerwie

PIŁKA NOŻNA, LIGA OKRĘGOWA, LAURA CHYLICE – URSUS II WARSZAWA 3:0 Po kiepskim początku rundy Laura Chylice wróciła wreszcie na właściwe tory, notując trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu

Od samego początku spotkanie w Chylicach mogło się podobać. W pierwszej połowie przeważali, zgodnie z oczekiwaniami, faworyzowani gospodarze. I choć przez pierwsze 45 minut zabrakło goli, to jednak nie można było narzekać ani na deficyt emocji, ani na brak okazji. Piłka dwukrotnie lądowała zresztą w bramce gości, ale najpierw sędzia dopatrzył się wcześniejszego faulu w polu karnym, a później pozycji spalonej. Obie sytuacji były dyskusyjne, ale trzeba było grać dalej. Dwoił się i troił Paweł Grodzki, dochodził do sytuacji i wygrywał pojedynki indywidualne z rywalami, ale niestety w kolejnym meczu zabrakło mu skutecznego wykończenia. Dwie znakomite okazje na objęcie prowadzenia mieli również młodzi piłkarze Ursusa, ale raz trafili w słupek, a dwukrotnie świetnie interweniował w bramce doświadczony Piotr Przepiórka.
Po zmianie stron nadal przeważali miejscowi. Świetną okazję miał po raz kolejny Grodzki, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce, a chwilę później jego miejsce na boisku zajął Jarosław Jamrozik. Konsekwentny napór Laury w końcu przyniósł efekt. W 62. minucie Adrian Gomoła dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Artura Szleżanowskiego, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu nieco więcej do powiedzenia mieli goście, ale już kilka minut później fantastyczną akcją popisał się Jamrozik. Napastnik Laury, niczym niegdyś Marek Citko w spotkaniu z Atletico Madryt, odebrał piłkę w środku boiska i fantastycznym lobem posłał ją nad wysuniętym bramkarzem Ursusa. Taką bramkę ogląda się rzadko nawet w dużo wyższych ligach! Ursus miał jeszcze swoje szanse na gola kontaktowego, ale w końcówce to jednak Laura ustaliła wynik spotkania. Po szybkiej kontrze Daniel Ludynia odegrał do Jamrozika, który spokojnym uderzeniem przypieczętował kolejną efektowną wygraną drużyny prowadzonej przez Macieja Tataja.
Wiele wskazuje na to, że kibiców do samego końca rozgrywek czeka niezwykle interesująca walka o awans do czwartej ligi, bo jest nim zainteresowanych przynajmniej pięć zespołów z czołówki, a różnice punktowe między nimi są naprawdę niewielkie.

Jarosław Jamrozik, zawodnik Laury Chylice:

- Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz to myślę, że był na dobrym poziomie jak na ligę okręgową. Nasz zespół w takich spotkaniach musi być bardziej konsekwentny w obronie i zdecydowanie wykorzystywać stworzone sytuację, szczególnie jeśli chcemy awansować do wyższej ligi. W naszej grze jest jeszcze sporo rzeczy do poprawy, ale na pewno cieszy fakt, że wygrywamy trzeci mecz z rzędu i wracamy na właściwe tory. Początek rundy wiosennej był dla nas nieudany i straciliśmy sporo cennych punktów, które w późniejszym etapie rozgrywek mogą zadecydować o awansie.