Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 879), 2021-11-19
Coraz bliżej święta... Szykuje się sporo atrakcji

POWIAT Prawie wszystkie gminy z terenu powiatu piaseczyńskiego przygotowują się na nadejście świąt Bożego Narodzenia, planując liczne imprezy i wydarzenia. Wśród nich będą kiermasze, koncerty, warsztaty, konkursy, spotkania ze świętym Mikołajem i mnóstwo dobrej zabawy

W Piasecznie w tym roku nie odbędzie się uroczyste odpalenie choinki na placu Piłsudskiego, co nie oznacza, że świąteczne drzewko się tam nie pojawi. Po prostu gmina chce uniknąć dużego skupiska osób w jednym miejscu. Z tego samego powodu nie przewidziano też towarzyszących odpaleniu choinki atrakcji, w tym występów scenicznych i konkursów z nagrodami. Na miejskim rynku odbędzie się natomiast doroczny kiermasz. Zaplanowano go na niedzielę 12 grudnia (w godz. 11-16). Cały czas kompletowana jest lista wystawców, ale na pewno nie zabraknie oryginalnego rękodzieła, ozdób świątecznych, wypieków, tradycyjnych wędlin i innych rarytasów.
Jarmark Bożonarodzeniowy, po rocznej przerwie spowodowanej COVID-19, planowany jest również w Konstancinie-Jeziornie. Odbędzie się on tydzień później niż w Piasecznie, a więc 19 grudnia w Parku Zdrojowym. Na wystawców czeka 20 domków wystawienniczych, które staną przy głównej alei parku. Podczas imprezy nie zabraknie występów lokalnych zespołów, koncertu kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli, warsztatów (przygotowywanie ozdób choinkowych) oraz św. Mikołaja. Będzie też barwna parada świąteczna i miejska wigilia.

Piękna, żywa choinka
stanie na rynku

W Górze Kalwarii uroczyste odpalenie choinki na miejskim rynku zaplanowano na sobotę 4 grudnia (godz. 17). Na dzieci będzie czekał domek Mikołaja i liczne atrakcje, które na razie są owiane tajemnicą. Wcześniej, tego samego dnia, odbędą się warsztaty ekologiczne, które poprowadzi znana youtuberka Kinga Sawczuk. Pod jej okiem będzie można wykonać oryginalne ozdoby z elektroodpadów, które zawisną na świątecznym drzewku. A to, tradycyjnie już, będzie przede wszystkim żywe, pięknie oświetlone i wysokie na kilkanaście metrów. Dzień później, w niedzielę 5 grudnia zaplanowano bezpłatny koncert dla mieszkańców w ośrodku kultury (o godz. 16). W roli głównej wystąpi lokalny Airband.
Na bożonarodzeniową imprezę zaprasza także gmina Prażmów. Rozpocznie się ona w niedzielę 12 grudnia o godz. 11 i potrwa do wieczora. W organizację jarmarku czynnie zaangażuje się lokalna społeczność, w tym uczniowie z dwóch prażmowskich szkół. Na mieszkańców będzie czekało grzane piwo, wino, czekolada i pyszne pierniczki oraz dostępne w ogrzewanym namiocie potrawy świąteczne. Dla tych, którzy nie gustują w pierogach z kapustą i barszczu, zostanie rozstawiony grill oraz żołnierski kocioł z gorącą krochówką. Organizatorzy imprezy postawili sobie za punkt honoru, aby nie zabrakło na niej oryginalnych ozdób, rękodzieła, pięknych zabawek, ciekawych książek, ekologicznych serów, wędlin i wypieków. Na scenie będą odbywały się występy i konkursy z nagrodami. A o godz. 14 przed urzędem gminy w Prażmowie wystąpi Magda Femme, która zaśpiewa z dziećmi bożonarodzeniową kolędę.

Kiermasze, koncerty,
otwarcie lodowiska

Cykl wydarzeń kulturalnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia planuje również gmina Tarczyn. W sobotę 4 grudnia o godz. 15 rozpocznie się kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ozdoby i dekoracje oraz rękodzieło. W ramach wydarzenia zaplanowano także warsztaty wyrobu ozdób choinkowych. A o godz. 18 w sali widowiskowo-koncertowej im. M. Fogga odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci „Grajka Mikołajka" oraz spotkanie z Mikołajem (bilety w cenie 10 zł). Mieszkańcy mogą wziąć także udział w konkursie plastycznym na „Szopkę bożonarodzeniową”, który wystartuje 25 listopada.
W Lesznowoli święta zapoczątkuje otwarcie gminnego lodowiska przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich, zaplanowane na 4 grudnia (godz. 17). W tym samym miejscu i tego samego dnia odbędzie się „Mikołajkowy Jarmark” ze stoiskami handlowymi i licznymi atrakcjami dla dzieci. Jarmark będzie czynny w godz. 15- 19. Poza tym GOK Lesznowola zorganizuje 4 grudnia Warsztaty Mikołajkowe w swoich filiach w Mysiadle i Łazach (zajęcia odpłatne na zapisy), a dzień później w filii GOK w Łazach odbędzie się Koncert Mikołajkowy Iwony Manisty-Kutryś.
Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Jakie imiona były najbardziej popularne w ubiegłym roku?
· Kiedy zrobią chodnik?
· Spór o wodę
· Wchodzenie na cienki lód może doprowadzić do tragedii
· Nową drogę rozjeżdżą ciężarówki?
· Przejechał pieszego i zostawił go przy drodze
· Poznaliśmy najlepsze szkoły
· Co dalej z Karczunkowską?
· Co zmieniło się od nowego roku?
· Ruszają warsztaty w Muzeum Kaset
· Koniec Roweru Miejskiego
· Dzieci dostały świąteczne prezenty
· Święta z Dobrą Wolą
· Nauczyciel Roku gościł w Piasecznie
· Bal charytatywny zakończony sukcesem
· Powstaną nowe drogi. Ale nie tylko
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest