Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 879), 2021-11-19
Nie może parkować przed własną firmą i domem

PIASECZNO - Przez wiele lat pod zakazem zatrzymywania się i postoju widniała tabliczka informująca o tym, że nie dotyczy właścicieli nieruchomości – mówi Mariusz Kujaszewski, który od ponad 30 lat mieszka i prowadzi zakład fotograficzny przy Placu Kisiela. - Teraz tabliczkę zdjęto i nie mogę zatrzymywać się przed budynkiem, w którym mieszkam i prowadzę działalność gospodarczą

Strefa płatnego parkowania, która miała w założeniu służyć właścicielom punktów usługowych wymuszając rotację pojazdów parkujących przy ulicach, dla fotografa okazuje się prawdziwym utrapieniem.

Zniknięcie tabliczki
- Budynek, w którym mieści się mój zakład fotograficzny, znajduje się przy ślepej uliczce – wskazuje Mariusz Kujaszewski. - Zatrzymuję się tu samochodem od lat i jak dotąd nikomu nie przeszkadzałem. Teraz pojawia się tu straż miejska i grozi mi mandatami.
Przedsiębiorca mandatów płacić nie zamierza i zapowiada walkę o swoje prawa w sądzie.
- Działka, na której znajduje się ta nieformalna ślepa uliczka nie należy do gminy – mówi fotograf i pokazuje aktualny wyrys z mapy ewidencyjnej, na którym widnieje informacja, że Urząd Gminy Piaseczno włada gruntem „na zasadach samoistnego posiadania”.
- Uważam, że urząd na tym terenie nie ma prawa zakazywać mi parkowania. Nie powinien też pobierać opłat od innych kierowców – uważa Mariusz Kujaszewski. - Tym bardziej, że gmina zupełnie o tę „uliczkę” nie dba. Nie przyznaje się do niej, gdy trzeba ją utrzymywać, ale po opłaty za parkowanie to wyciąga rękę.
Rzeczywiście, wjazd do lokali usługowych znajdujących się przy Placu Kisiela wygląda na zaniedbany. Nawierzchnia jest nierówna, pełna dziur, w których tworzą się kałuże. Sterty liści piętrzą się także na wyznaczonych miejscach parkingowych.
- Teren utrzymywany przez gminę kończy się na Placu Kisiela. Ta uliczka jest nieformalną granicą, na którą służby porządkujące terany miejskie już się nie zapuszczają – uważa Mariusz Kujaszewski. - My tu sami sprzątamy, odśnieżamy i staramy się utrzymywać porządek, bo gmina się do tego nie poczuwa. Teraz nagle się okazało, że chcą zarabiać na przyległych miejscach parkingowych, a mój samochód, którym parkuję tu od wielu lat, zaczął komuś przeszkadzać. Komu? - zastanawia się przedsiębiorca. - Przecież dalej nie ma przejazdu i nie stwarzam żadnego dyskomfortu, a tym bardziej zagrożenia.
Oprócz zakładu fotograficznego, Mariusz Kujaszewski prowadzi od dekady internetową telewizję ITV Piaseczno, w której ostatnio mocno krytykuje poczynania władz samorządowych.
- Uważam, że te szykany związane z parkowaniem są rodzajem zemsty za moją działalność dziennikarską – dodaje Kujaszewski i zapowiada, że nie da się urzędnikom zastraszyć.

Urząd: „wszystkich
traktujemy tak samo”

- Tabliczka została usunięta w związku z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu dla opisywanego łącznika – tłumaczy Łukasz Wyleziński, dyrektor biura promocji i informacji urzędu miasta. - Z uwagi na porządkowanie kwestii parkowania na terenie Piaseczna usuwane są m.in. tabliczki informujące, że dany zakaz nie dotyczy określonych mieszkańców. Konieczność zwiększenia rotacyjności miejsc postojowych w ścisłym centrum Piaseczna wiąże się także z jednakowym traktowaniem mieszkańców chcących zaparkować przy danej ulicy, jak również tych, którzy przy tej ulicy mieszkają czy prowadzą działalność. Dotyczy to wszystkich ulic w centrum miasta.
A czy gmina ma prawo pobierać opłaty za parkowanie na terenie, którego nie jest właścicielem lecz samoistnym posiadaczem?
- Nieruchomości oznaczone jako droga powszechnego użytkowania są we władaniu gminy na zasadzie samoistnego posiadania, gmina jest zarządcą tej drogi – informuje Łukasz Wyleziński. - To daje podstawę do wprowadzania na tej drodze stałej organizacji ruchu. A stanowiska Pana Mariusza Kujaszewskiego w tej sprawie nie będziemy komentować – dodaje urzędnik.

Adam Braciszewski
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Jakie imiona były najbardziej popularne w ubiegłym roku?
· Kiedy zrobią chodnik?
· Spór o wodę
· Wchodzenie na cienki lód może doprowadzić do tragedii
· Nową drogę rozjeżdżą ciężarówki?
· Przejechał pieszego i zostawił go przy drodze
· Poznaliśmy najlepsze szkoły
· Co dalej z Karczunkowską?
· Co zmieniło się od nowego roku?
· Ruszają warsztaty w Muzeum Kaset
· Koniec Roweru Miejskiego
· Dzieci dostały świąteczne prezenty
· Święta z Dobrą Wolą
· Nauczyciel Roku gościł w Piasecznie
· Bal charytatywny zakończony sukcesem
· Powstaną nowe drogi. Ale nie tylko
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest