Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 880), 2021-11-26
Zwycięstwo na koniec rundy

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA KOBIET, KS GOSIRKI PIASECZNO - OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA 3:1 Do ostatniego ligowego spotkania w tym roku Gosirki przystępowały w dobrych humorach. Nie dość bowiem, że są niepokonane od września, to jeszcze zdołały wywalczyć cenny punkt w wyjazdowym meczu z Legia Ladies w Warszawie, po dwóch trafieniach Julii Tulo

Rozgrywane na sztucznej murawie zawody zaczęły się wprawdzie dość niemrawo, ale tego popołudnia z każdą minutą boiskowe emocje rosły. Przewagę w posiadaniu piłki miały Gosirki, ale w ich zagraniach brakowało dokładności i precyzyjnego ostatniego podania. W pierwszych minutach mogło być mimo wszystko 1:0 dla gospodyń, ale uderzenie Aleksandry Tokaj trafiło w słupek, a strzał Emilii Barto w poprzeczkę. Ostrovia, początkowo cofnięta, zaczęła być jednak coraz groźniejsza z przodu. Po jednej z kontr przyjezdne ograły obronę Gosirek i oddały strzał obok wychodzącej wysoko Kai Ożgo, ale na szczęście piłka przetoczyła się minimalnie obok prawego słupka. To ostrzeżenie podziałało skutecznie na podopieczne Magdaleny Dudek, które już po chwili wyszły na prowadzenie. W 36. minucie Ola Tokaj popisała się efektownym lobem, który zaskoczył bramkarkę rywalek, dzięki czemu, schodząc na przerwę, bliżej zdobycia trzech punktów były miejscowe.
Po zmianie stron poprawiła się jakość gry z obu stron, przez co mecz był ciekawszym widowiskiem dla kibiców. Więcej było akcji, strzałów i szybkich wymian podań. W kilku indywidualnych akcjach z dobrej strony pokazała się zwłaszcza Zuzanna Wiśniakowska, która potrafiła przedrzeć się środkiem i oddać groźne uderzenia na bramkę rywalek. Ostrovia też miała jednak swoje szanse, a umiejętnościami w sytuacjach sam na sam błysnęła – nie po raz pierwszy w tym sezonie – doświadczona Ożgo. W 72. minucie mogło się wydawać, że jest już po meczu. Na prawym skrzydle świetnie zachowała się bowiem Barto, który minęła swoją rywalkę, dograła precyzyjnie wzdłuż bramki, a akcję zamknęła przytomnie Tokaj.
Niestety, w 80. minucie Ostrovia w końcu dopięła swego i zdobyła kontaktową bramkę, co było gwarancją dodatkowych emocji. I rzeczywiście! Przez kolejne minuty Gosirki niepotrzebnie się cofnęły, a ich rywalki wyczuły swoją szansę na remis i miały przynajmniej dwie świetne okazje na doprowadzenie do wyrównania. Na posterunku była jednak Ożgo, a gospodyniom nie zaszkodziła również odrobina szczęścia. Wreszcie, w 90. minucie Gosirki wyprowadziły zabójczą kontrę. Opłacił się zdecydowany atak na jedną z defensorek, po którym odebrana futbolówka trafiła do Marty Łukasiak. Jej mocny strzał odbiła przed siebie bramkarka, a do odbitej piłki dopadła Patrycja Rurka, która spokojnym uderzeniem ustaliła wynik spotkania. Zaraz po wznowieniu gry sędzia gwizdnął po raz ostatni i Gosirki mogły świętować swoje czwarte w tych rozgrywkach ligowe zwycięstwo.